Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Willoughbys

The Willoughbys

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hope

Hope

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Monos

Monos

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shershaah

Shershaah

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Iruvar

Iruvar

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Eunuch and the Flute Player

The Eunuch and the Flute Player

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
F9

F9

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
1987: When the Day Comes

1987: When the Day Comes

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Perfect Strangers

Perfect Strangers

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Host

Host

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jersey

Jersey

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mimi

Mimi

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Drishyam 2

Drishyam 2

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Malik

Malik

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Toofaan

Toofaan

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Hellaro

Hellaro

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sherni

Sherni

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
You Are My Sunday

You Are My Sunday

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ronnie Coleman: The King

Ronnie Coleman: The King

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Haseen Dillruba

Haseen Dillruba

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ohm Shanthi Oshaana

Ohm Shanthi Oshaana

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ray

Ray

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bulbul Can Sing

Bulbul Can Sing

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Eeda

Eeda

2018
×
★★★½
Edit this entry