Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Digimon Adventure: Last Evolution Kizuna

Digimon Adventure: Last Evolution Kizuna

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Ane Is Missing

Ane Is Missing

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
Schoolgirls

Schoolgirls

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Asterix & Obelix: Mission Cleopatra

Asterix & Obelix: Mission Cleopatra

2002
×
★★★½
Edit this entry  
26
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Edit this entry  
07
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★
Edit this entry  
31
Undine

Undine

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
Edit this entry  
01
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
Edit this entry  
01
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
Edit this entry  
01
Blood Diamond

Blood Diamond

2006
×
Edit this entry  
26
Split

Split

2016
×
Edit this entry  
02
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Sunshine on Leith

Sunshine on Leith

2013
×
★★★
Edit this entry  
07
Enchanted

Enchanted

2007
×
Edit this entry  
26
We Need to Talk

We Need to Talk

2016
×
★★
Edit this entry  
26
Our Lovers

Our Lovers

2016
×
★★½
Edit this entry  
12
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
Doubt

Doubt

2008
×
★★★½
Edit this entry  
23
Running on Empty

Running on Empty

1988
×
★★★
Edit this entry  
23
Pride

Pride

2014
×
★★★½
Edit this entry  
13
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
Edit this entry  
13
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
Edit this entry  
31
In the Name of the Father

In the Name of the Father

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
Edit this entry  
30
War Horse

War Horse

2011
×
Edit this entry  
18
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Edit this entry  
12
Big Fish

Big Fish

2003
×
Edit this entry  
12
Matilda

Matilda

1996
×
Edit this entry  
06
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
Edit this entry  
02
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
Edit this entry  
01
The Prestige

The Prestige

2006
×
Edit this entry  
30
Iron Man

Iron Man

2008
×
Edit this entry  
08
Wind River

Wind River

2017
×
Edit this entry  
27
Maggie's Plan

Maggie's Plan

2015
×
Edit this entry  
05
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
Edit this entry  
19
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
Edit this entry