• Notorious Nick

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Save Ralph

    ½

  • Nobody

    ★★★½

  • Stuck Apart

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★

  • The Invisible Man

    ½

  • The Father

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★½

  • Love, Spells and All That

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Arab Blues

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Les Misérables

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • Glass

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★½

  • John Leguizamo's Latin History for Morons

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • High Life

    ★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • The Wild Pear Tree

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ½

  • The House That Jack Built

    ★★★★★

  • Climax

    ★★★★½

  • Cold War

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★½

  • Ricky Gervais: Humanity

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★½

  • Upgrade

    ★★★★

  • 303

    ★★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Black Panther

    ½

  • Mortal World

    ★★★

  • Tully

    ★★★½

  • Butterflies

    ★★★★

  • We the Animals

    ★★★★

  • The Kindergarten Teacher

    ★★★½

  • Arif V 216

    ★★½

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★½

  • The Post

    ★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★

  • Coco

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★½

  • Blind in Love

    ★★★★

  • Gerald's Game

    ★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Darkest Hour

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★½

  • Despicable Me 3

    ★★½