Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
Read the review Edit this entry  
17
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
World War Z

World War Z

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
I Am Sam

I Am Sam

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Holidate

Holidate

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★½
Edit this entry  
17
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Charlie and the Chocolate Factory: Different Faces, Different Flavors

Charlie and the Chocolate Factory: Different Faces, Different Flavors

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Alice Through the Looking Glass

Alice Through the Looking Glass

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
One Day

One Day

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry