• Eternals

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • V/H/S/94

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • Ride the Eagle

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Beta Test

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Oxygen

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Stowaway

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Coming 2 America

    ★★

  • Censor

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Nate: A One Man Show

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Rebecca

    ★★

  • Soul

    ★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • Freaky

    ★★½

  • Run

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Host

    ★★½

  • Greenland

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Capone

    ★★½

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • The Night House

    ★★★½

  • Zola

    ★★★½

  • Black Bear

    ★★★½