Mike has logged 20 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
21
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★½
Edit this entry  
20
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★½
Edit this entry  
17
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Edit this entry  
11
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★
Edit this entry  
09
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Edit this entry  
07
Audition

Audition

1999
×
★★★½
Edit this entry  
06
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★½
Edit this entry  
05
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★½
Edit this entry  
03
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry