• Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Copshop

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Reminiscence

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

  • Demonic

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★½

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • The Forever Purge

    ★★★

  • The Ice Road

    ★★

  • Luca

    ★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • F9

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Oxygen

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • In the Earth

    ★★½

  • Skylines

    ★½

  • Freaky

    ½

  • Another Round

    ★★★½

  • The Paper Tigers

    ★★

  • Extraction

    ★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • 1917

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★★½

  • The House That Jack Built

    ★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Brad's Status

  • Bodied

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Devil and Father Amorth

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★½