• The Invisible Man

    ★★★★½

  • Horse Girl

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Fractured

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Judy

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★

  • The Kitchen

    ★★★½

  • Secret Obsession

    ★★

  • Crawl

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Ma

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Troop Zero

    ★★★★

  • Wounds

    ★½

  • Fyre Fraud

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Dumplin'

    ★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Malevolent

  • The Perfection

    ★★★★★

  • Vita & Virginia

    ★★★★

  • Tell It to the Bees

    ★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Widows

    ★★★★

  • Greta

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Cam

    ★★★½

  • Sharp Objects

    ★★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Ali Wong: Hard Knock Wife

    ★★★★★

  • Behind the Curve

    ★★½

  • Dirty Computer

    ★★★★★

  • Duck Butter

    ★★★½

  • Support the Girls

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • A Wrinkle in Time

    ★★★★

  • Unsane

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Irreplaceable You

    ★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • The Cloverfield Paradox

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Tully

    ★★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★

  • Assassination Nation

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • The Kindergarten Teacher

    ★★★★