• Shershaah

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Mimi

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Ray

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • F9

  • Aspirants

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Roohi

  • Tom & Jerry

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • AK vs AK

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Praise the Brave

    ★★★★½

  • Ludo

    ★★★

  • Scam 1992 - The Harshad Mehta Story

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★½

  • Ammonite

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Khuda Haafiz

    ★★★

  • Dracula Sir

    ★★★★

  • Raat Akeli Hai

    ★★★

  • Dil Bechara

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★

  • Bhoot: Part One - The Haunted Ship

  • Love Aaj Kal Porshu

    ★★

  • World Famous Lover

  • Malang

    ★★

  • Minari

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Dwitiyo Purush

    ★★

  • Anjaam Pathiraa

    ★★★★½

  • Good Newwz

    ★½

  • Mardaani 2

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • 1917

    ★★★

  • Yeh Saali Aashiqui

    ★★★½

  • Marjaavaan

    ½

  • Buro Sadhu

    ★★★½

  • Kaithi

    ★★★½

  • Ravening

    ★★★★

  • Ghost

    ½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Gumnaami

    ★★★★

  • War

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Lucy in the Sky

    ★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Jallikattu

    ★★★★

  • Chhichhore

    ★★★★

  • Mosul

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Judy

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Batla House

    ★★★½

  • Dear Comrade

    ★★★★