Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sanak

Sanak

2021
×
★★
Edit this entry  
15
D-Day

D-Day

2013
×
★★
Edit this entry  
07
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Grimsby

Grimsby

2016
×
★★
Edit this entry  
03
Ee.Ma.Yau

Ee.Ma.Yau

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cure

Cure

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Free Guy

Free Guy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Murder 3

Murder 3

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
25
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★½
Edit this entry  
08
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Go Goa Gone

Go Goa Gone

2013
×
Edit this entry  
29
The Dictator

The Dictator

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sanam Teri Kasam

Sanam Teri Kasam

2016
×
Edit this entry  
25
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★
Edit this entry  
25
Failure to Launch

Failure to Launch

2006
×
★★½
Edit this entry  
24
Antichrist

Antichrist

2009
×
Edit this entry  
23
Annette

Annette

2021
×
★★
Edit this entry  
22
Ghosts of Girlfriends Past

Ghosts of Girlfriends Past

2009
×
★★½
Edit this entry  
21
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★
Edit this entry  
16
Love

Love

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Stalker

Stalker

1979
×
★★★½
Edit this entry  
14
Shershaah

Shershaah

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Goodbye, Dragon Inn

Goodbye, Dragon Inn

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ravening

Ravening

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
F9

F9

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mimi

Mimi

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Safe

Safe

1995
×
★★★
Edit this entry  
04
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★½
Edit this entry  
03
I Stand Alone

I Stand Alone

1998
×
★★★½
Edit this entry  
01
Rebels of the Neon God

Rebels of the Neon God

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Eternity and a Day

Eternity and a Day

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Edit this entry  
26
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ranjana Ami Ar Asbo Na

Ranjana Ami Ar Asbo Na

2011
×
½
Edit this entry  
24
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Edit this entry  
23
Thelma

Thelma

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dil Chahta Hai

Dil Chahta Hai

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★★
Edit this entry