• Big Hero 6

    ★★★

  • John Wick

    ★★★★

  • GirlHouse

    ★★★

  • Cooties

    ★★★

  • Citizenfour

    ★★★

  • Mercy

    ★★½

  • Hunted: The War Against Gays in Russia

    ★★★★

  • ABCs of Death 2

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • A Walk Among the Tombstones

    ★★★

  • Nixon by Nixon: In His Own Words

    ★★★★

  • Get on Up

    ★★★½

  • Sins of Our Youth

    ★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½

  • Jersey Boys

    ★★½

  • Cold in July

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon 2

    ★★★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★★

  • Godzilla

    ★★

  • Quiet Riot: Well Now You're Here, There's No Way Back

    ★★★

  • Rio 2

    ★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • Doc of the Dead

    ★★★★

  • Back Issues: The Hustler Magazine Story

    ★★★

  • The Lego Movie

    ★★★

  • Non-Stop

    ★★½

  • A Most Wanted Man

    ★★★★★

  • Life Itself

    ★★★★

  • The Babadook

    ★★★★★

  • Captivated: The Trials of Pamela Smart

    ★★★★

  • Frozen

  • Thor: The Dark World

    ★★★

  • The Harvest

    ★★★½

  • Carrie

    ★★½

  • Patrick

    ★★★

  • CBGB

    ★½

  • Nurse 3-D

    ★★★

  • Machete Kills

    ★★★

  • Hell Baby

    ★★★

  • Philomena

    ★★★

  • Prisoners

    ★★★½

  • Jodorowsky's Dune

    ★★★★

  • I Spit on Your Grave 2

    ★★½

  • House of Thaddeus

    ½

  • The Wolverine

    ★★★

  • The Cheshire Murders

    ★★★

  • The World's End

    ★★★★

  • Contracted

    ★★★

  • The Lone Ranger

    ★★★

  • Despicable Me 2

    ★★★

  • Man of Steel

    ★★

  • Pussy Riot: A Punk Prayer

    ★★★½

  • Monsters University

    ★★★

  • This Is the End

    ★½

  • Filthy Gorgeous: The Bob Guccione Story

    ★★★½

  • Iron Man 3

    ★★★★

  • Evil Dead

    ★★★

  • Who the F**K Is Arthur Fogel

    ★★★

  • Stoker

    ★★★★★

  • Death Race: Inferno

    ★★½

  • Texas Chainsaw 3D

    ★★

  • Django Unchained

    ★★★

  • Rise of the Guardians

    ★★★

  • Bullet to the Head

    ★★

  • Horror Europa with Mark Gatiss

    ★★★★

  • Skyfall

    ★★★★

  • Wrong Turn 5: Bloodlines

    ★★

  • Would You Rather

    ★★★

  • Argo

    ★★★

  • The Bay

    ★★

  • 6 Bullets

    ★★★

  • The Lords of Salem

    ★★