• All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Love Hard

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Turning Point: 9/11 and the War on Terror

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Catch and Kill: The Podcast Tapes

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Pray Away

    ★★★

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • The Vault

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

  • The Prom

    ★½

  • Mank

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Monday

    ★½

  • The New Mutants

    ★★½

  • Class Action Park

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Mrs. America

    ★★★★★

  • Love Wedding Repeat

    ★★★½

  • How to Fix a Drug Scandal

    ★★★

  • Crazy, Not Insane

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Worth

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Miss Fisher and the Crypt of Tears

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Unbelievable

    ★★★★½

  • Endings, Beginnings

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★½

  • K-12

    ★★★

  • The King

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • Rewind

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Good Boys

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Long Shot

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★