Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mickey's Twice Upon a Christmas

Mickey's Twice Upon a Christmas

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
X2

X2

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
X-Men

X-Men

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Love Wedding Repeat

Love Wedding Repeat

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band

Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Worth

Worth

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Turning Point: 9/11 and the War on Terror

Turning Point: 9/11 and the War on Terror

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Geek Charming

Geek Charming

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Princess Protection Program

Princess Protection Program

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Paradise Lost: The Child Murders at Robin Hood Hills

Paradise Lost: The Child Murders at Robin Hood Hills

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rewind

Rewind

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pray Away

Pray Away

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Long Shot

Long Shot

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Vault

The Vault

2021
×
★★
Read the review Edit this entry