NIA has logged 191 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Wildfire

Wildfire

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Five Years North

Five Years North

2020
×
Edit this entry  
21
9/21/21

9/21/21

2021
×
Edit this entry  
21
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Marvel One-Shot: All Hail the King

Marvel One-Shot: All Hail the King

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Grease

Grease

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★
Edit this entry  
01
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
Read the review Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Adventurous Adventures of One Direction

The Adventurous Adventures of One Direction

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
One Direction: Where We Are – The Concert Film

One Direction: Where We Are – The Concert Film

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
One Direction: Up All Night - The Live Tour

One Direction: Up All Night - The Live Tour

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
One Direction: The TV Special

One Direction: The TV Special

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Barbie: Princess Charm School

Barbie: Princess Charm School

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bratz: Rock Angelz

Bratz: Rock Angelz

2005
×
Edit this entry  
17
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
F9

F9

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bratz

Bratz

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Zola

Zola

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry