NIA has logged 29 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dinner Is Served

Dinner Is Served

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Tusk

Tusk

2014
×
Read the review Edit this entry  
22
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Read the review Edit this entry  
21
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
X2

X2

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
12
X-Men

X-Men

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Marvel Rising: Secret Warriors

Marvel Rising: Secret Warriors

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars Biomes

Star Wars Biomes

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

2021
×
Edit this entry  
02
Groundhog Day For A Black Man

Groundhog Day For A Black Man

2016
×
Edit this entry