Evan has logged 74 entries for films during December 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Parole Violators

Parole Violators

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31

"And... God Created Men"

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
A Taste of Honey

A Taste of Honey

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wicked Memoirs of Eugenie

Wicked Memoirs of Eugenie

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Seed Money: The Chuck Holmes Story

Seed Money: The Chuck Holmes Story

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
New Year's Evil

New Year's Evil

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Girl 6

Girl 6

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
ONE Adventure

ONE Adventure

1973
×
Read the review Edit this entry  
27
Mausoleum

Mausoleum

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Terror at Tenkiller

Terror at Tenkiller

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Laura's Toys

Laura's Toys

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cyborg

Cyborg

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Confessions of a Young American Housewife

Confessions of a Young American Housewife

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Graffiti Bridge

Graffiti Bridge

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Hard Ticket to Hawaii

Hard Ticket to Hawaii

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Glitter

Glitter

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kitten with a Whip

Kitten with a Whip

1964
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Teenage Gang Debs

Teenage Gang Debs

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Inside A.M.G.

Inside A.M.G.

1970
×
Read the review Edit this entry  
23
Jewel's Catch One

Jewel's Catch One

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
I Want What I Want

I Want What I Want

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Daughters of Lesbos

Daughters of Lesbos

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Chained Girls

Chained Girls

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Weirdo

The Weirdo

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Driller

Driller

1984
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nemesis

Nemesis

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Fiend

The Fiend

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Adam & Yves

Adam & Yves

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Place Without Limits

Place Without Limits

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Times Square

Times Square

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Gold of Love

The Gold of Love

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Mod Fuck Explosion

Mod Fuck Explosion

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Games

Games

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Maîtresse

Maîtresse

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Big Sleep

The Big Sleep

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Salome's Last Dance

Salome's Last Dance

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Gay Salomé

Gay Salomé

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Leopard

The Leopard

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cop in Drag

Cop in Drag

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Daddy's Gone A-Hunting

Daddy's Gone A-Hunting

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry