Evan has logged 55 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cruising

Cruising

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Rights and Reactions: Lesbian & Gay Rights on Trial

Rights and Reactions: Lesbian & Gay Rights on Trial

1988
×
Read the review Edit this entry  
31
Fear of Disclosure

Fear of Disclosure

1989
×
Read the review Edit this entry  
30
State of Pride

State of Pride

2019
×
★★
Edit this entry  
30
Holding

Holding

1971
×
Read the review Edit this entry  
30
Go Fish

Go Fish

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
T.V. Tart

T.V. Tart

1988
×
Read the review Edit this entry  
29
Snow Job: The Media Hysteria of AIDS

Snow Job: The Media Hysteria of AIDS

1986
×
Read the review Edit this entry  
29
Flashdance

Flashdance

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Firefly

Firefly

1974
×
Edit this entry  
29
Grow Old Along with Me

Grow Old Along with Me

1974
×
Edit this entry  
29
Sex O'Clock U.S.A.

Sex O'Clock U.S.A.

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Lianna

Lianna

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Perfection

The Perfection

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Hard Ticket to Hawaii

Hard Ticket to Hawaii

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Safe

Safe

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Blue Summer

Blue Summer

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Grizzly

Grizzly

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Night in Heaven

A Night in Heaven

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Grease 2

Grease 2

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Starhops

Starhops

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Chan Is Missing

Chan Is Missing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hail the New Puritan

Hail the New Puritan

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Hail the New Puritan

Hail the New Puritan

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Grease

Grease

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rock & Rule

Rock & Rule

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Narcissister Organ Player

Narcissister Organ Player

2018
×
★★
Edit this entry  
15
Southwest of Salem: The Story of the San Antonio Four

Southwest of Salem: The Story of the San Antonio Four

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
Ramblin' Freak

Ramblin' Freak

2017
×
Edit this entry  
14
The Whip and the Body

The Whip and the Body

1963
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Sliver

Sliver

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
Edit this entry  
12
Where the Boys Are '84

Where the Boys Are '84

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Alice

Alice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Roller Boogie

Roller Boogie

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Krisha

Krisha

2015
×
★★★½
Edit this entry  
08
Don't Torture a Duckling

Don't Torture a Duckling

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Band Aid

Band Aid

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
Queen of Blood

Queen of Blood

1966
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Mohawk

Mohawk

2017
×
★★½
Edit this entry  
06
Humanoids from the Deep

Humanoids from the Deep

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jade

Jade

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sauvage

Sauvage

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Face in the Crowd

A Face in the Crowd

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Critters 2

Critters 2

1988
×
★★½
Edit this entry  
03
Desperately Seeking Susan

Desperately Seeking Susan

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tank Girl

Tank Girl

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry