• The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Nobody

    ★★★★

  • Jakob's Wife

    ★★★½

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★★★½

  • Cherry

    ★★½

  • Boss Level

    ★★★½

  • Shook

    ★★★½

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★

  • Wrong Turn

    ★★★½

  • WandaVision

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Castle Freak

    ★½

  • A Creepshow Animated Special

    ★★½

  • The Sister

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Tremors: Shrieker Island

    ★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Fatman

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Spontaneous

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • Shadow in the Cloud

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Honest Thief

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • Slaxx

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Class Action Park

    ★★★½

  • Skin: A History of Nudity in the Movies

    ★★½

  • Host

    ★★★★

  • Unhinged

    ★★★

  • The Toll

    ★★★

  • Desperados

    ★½

  • We Bare Bears: The Movie

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Extraction

    ★★★★

  • The Dark and the Wicked

    ★★★★

  • 12 Hour Shift

    ★★★

  • Powerbomb

    ★★★

  • Anything for Jackson

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★

  • Spenser Confidential

    ★★½

  • Alone

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★½

  • Horse Girl

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Relic

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Scare Me

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½