Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
American Rickshaw

American Rickshaw

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Outsider

The Outsider

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Moon

Moon

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Treasure of the Sierra Madre

The Treasure of the Sierra Madre

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fraternity Vacation

Fraternity Vacation

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
I'll Be Gone in the Dark

I'll Be Gone in the Dark

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Don't Panic

Don't Panic

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Return to Sleepaway Camp

Return to Sleepaway Camp

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland

Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Caller

The Caller

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Motel Hell

Motel Hell

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Maniac Cop 2

Maniac Cop 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Postcards From the Edge

Postcards From the Edge

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Brood

The Brood

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Barb and Star Go to Vista Del Mar

Barb and Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Last Embrace

Last Embrace

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cthulhu Mansion

Cthulhu Mansion

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rest in Pieces

Rest in Pieces

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Little Fires Everywhere

Little Fires Everywhere

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Devils

The Devils

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Barb and Star Go to Vista Del Mar

Barb and Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Sister

The Sister

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
The House Where Evil Dwells

The House Where Evil Dwells

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry