Greg has logged 198 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Escape

The Escape

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Christmas at Pee Wee's Playhouse

Christmas at Pee Wee's Playhouse

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Alone

Alone

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Garfield Christmas Special

A Garfield Christmas Special

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Castle Freak

Castle Freak

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Vixen!

Vixen!

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Vixen!

Vixen!

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Porno

Porno

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Stripped to Kill

Stripped to Kill

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Silk

Silk

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Relic

Relic

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dutch

Dutch

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Breakdown

Breakdown

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Grave Robbers

Grave Robbers

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Long Dumb Road

The Long Dumb Road

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scarecrow

Scarecrow

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Governor Gabbi

Governor Gabbi

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Hot Pursuit

Hot Pursuit

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
My Best Friend Is a Vampire

My Best Friend Is a Vampire

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tremors: Shrieker Island

Tremors: Shrieker Island

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Creepshow Animated Special

A Creepshow Animated Special

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Tales from the Darkside: The Movie

Tales from the Darkside: The Movie

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Once Bitten

Once Bitten

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Watcher in the Woods

The Watcher in the Woods

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry