• Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Relic

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Scare Me

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • The Outsider

    ★★★★½

  • Underwater

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • 6 Underground

    ★★½

  • Last Christmas

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Winter's Blood

  • 21 Bridges

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★

  • The Addams Family

    ★★★

  • Scare Package

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★★

  • The Mortuary Collection

    ★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★½

  • Battle at Big Rock

    ★★★½

  • The Beach House

    ★★★½

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Synchronic

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Blood Quantum

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★

  • Angel Has Fallen

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★½

  • Porno

    ★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Shaft

    ★★★

  • Verotika

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Satanic Panic

    ★★★★

  • Domino

    ★★½

  • Ma

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Brightburn

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • In Search of Darkness: A Journey Into Iconic '80s Horror

    ★★★½

  • Critters Attack!

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • The Furies

    ★★★½

  • Hellboy

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • The Act

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★★

  • The Curse of La Llorona

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • Stuber

    ★★★½

  • I See You

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Extra Ordinary

    ★★★

  • Girl on the Third Floor

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★