• Triple Frontier

    ★★★★

  • Triple Threat

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • Wounds

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • The Lodge

    ★★★★

  • The Hole in the Ground

    ★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★½

  • Serenity

    ★½

  • The Kid Who Would Be King

    ★★★

  • Glass

    ★★★

  • Escape Room

    ★★★½

  • Creaker

    ★★★★

  • Leprechaun Returns

    ★★★½

  • Pooka!

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • The Possession of Hannah Grace

    ★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • The Christmas Chronicles

    ★★★

  • Robin Hood

    ★★½

  • The Girl in the Spider's Web

    ★★

  • The Head Hunter

    ★★★½

  • Venom

    ★★★

  • Hell Fest

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • The Night Comes for Us

    ★★★★

  • Overlord

    ★★★★

  • The Body

    ★★½

  • The Perfection

    ★★★½

  • Extremity

    ★★★½

  • Slice

    ★★

  • Widows

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★★

  • The Nightingale

    ★★★★

  • Peppermint

    ★½

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★★½

  • The Predator

    ★★★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★

  • The Nun

    ★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • The Happytime Murders

    ★★½

  • Mile 22

    ★★

  • Our House

    ★★½

  • The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

    ★★★★

  • The Equalizer 2

    ★★★½

  • Nightmare Cinema

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Cam

    ★★★½

  • Sharp Objects

    ★★★½

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Escape Plan 2: Hades

    ★½

  • Action Point

    ★★½

  • Hotel Artemis

    ★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Tremors: A Cold Day in Hell

    ★★½

  • Housesitters

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Puppet Master: The Littlest Reich

    ★★★½

  • I Feel Pretty

    ★★★½

  • Super Troopers 2

    ★★★½