• Things Heard & Seen

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Holidate

  • The Queen's Gambit

  • This Is Paris

  • The Babysitter: Killer Queen

  • The New Mutants

  • Project Power

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Feel the Beat

  • The Occupant

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Altered Carbon: Resleeved

  • Stargirl

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • 365 Days

  • Lost Girls

  • Horse Girl

  • A Fall from Grace

  • The Devil's Mark

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

  • The Gentlemen

  • The Knight Before Christmas

  • Klaus

    ★★★★

  • Holiday in the Wild

    ★★

  • Code 8

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • Fractured

  • In the Tall Grass

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★★

  • Color Out of Space

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

  • The Two Popes

  • Joker

    ★★★★

  • Saaho

    ★½

  • Falling Inn Love

    ★★

  • It Chapter Two

  • 47 Meters Down: Uncaged

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Enter the Anime

  • The Red Sea Diving Resort

  • Kidnapping Stella

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Men in Black: International

  • Ma

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

  • Despite Everything

    ★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • Us

    ★★★½

  • Captain Marvel

  • System Crasher

    ★★★½

  • The Wandering Earth

  • Alita: Battle Angel

  • Serial (Bad) Weddings 2

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★★

  • Wounds

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • Iron Sky: The Coming Race

  • Glass

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • A Christmas Prince: The Royal Wedding

    ½

  • Aquaman

  • Bad Seeds

    ★★★½