• Seaspiracy

    ★★★★

  • Biking Borders - eine etwas andere Reise

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★★

  • Death to 2020

    ★★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★★

  • Kiss the Ground

    ★★★½

  • Oktoberfest: Beer & Blood

    ★★★½

  • Freaks – You're One of Us

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • 972 Breakdowns

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • The F**k-It List

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★

  • Valley Girl

    ★★½

  • Normal People

  • Extraction

    ★★★

  • Love Wedding Repeat

    ★★★½

  • Unorthodox

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Mulan

    ★★★

  • Spenser Confidential

    ★★★

  • Narcissus and Goldmund

    ★★½

  • Emma.

    ★★★

  • 365 Days

  • Palm Springs

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • The Hidden Life of Trees

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Brave Blue World: Racing to Solve Our Water Crisis

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

  • Last Christmas

  • Leaving the Frame

    ★★★★

  • Get Lucky

    ★★★½

  • The Wedding Year

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Aeronauts

    ★★★

  • The Meatloaf Addict

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★★★

  • Ready to Mingle

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • Aladdin

  • Wine Country

    ★★½

  • Yesterday

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★★★

  • Rate Your Date

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Paris Is Us

    ★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★½

  • 2040

    ★★★½

  • Ham on Rye

    ★½

  • System Crasher

    ★★★★½

  • Berlin, I Love You

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★★

  • The Last Hangover

    ★★★★

  • Elsewhere - Alone in Africa

    ★★★½

  • Dumplin'

    ★★★★½

  • 100 Things

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Robin Hood

    ★★★★

  • On the Basis of Sex

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Fair Traders

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Nothing to Hide

    ★★★½

  • The Keeper

    ★★★½

  • Battle

    ★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★