Sort by

schmone has logged 11 entries for films during March 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Lord of War

Lord of War

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pompeii

Pompeii

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Swing Kids

Swing Kids

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Elementary Particles

The Elementary Particles

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fugitives

Fugitives

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Nowhere in Africa

Nowhere in Africa

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Die Kirche bleibt im Dorf

Die Kirche bleibt im Dorf

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Broken Circle Breakdown

The Broken Circle Breakdown

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry