• Finch

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Black Widow

    ★★

  • Till Death

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★

  • Luca

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • F9

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • News of the World

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

  • An Evening with Tim Heidecker

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • The East

    ★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • Dear Comrades!

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Project Power

    ★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Songs of Repression

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★

  • The Marriage Escape

    ★★

  • The Cloud in Her Room

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • The Night House

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Cats

    ★★

  • King of the Cruise

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★★