ScHoolboyQt has logged 25 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Beaches of Agnès

The Beaches of Agnès

2008
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Gleaners and I

The Gleaners and I

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Son of Saul

Son of Saul

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Black Panthers

Black Panthers

1968
×
Edit this entry  
15
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★½
Edit this entry  
15
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Letters from Iwo Jima

Letters from Iwo Jima

2006
×
★★★
Edit this entry  
13
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Paranormal Activity 2

Paranormal Activity 2

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Public Enemies

Public Enemies

2009
×
★★★½
Edit this entry  
06
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Just 6.5

Just 6.5

2019
×
★★
Edit this entry  
06
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★
Edit this entry  
03
Happy End

Happy End

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★½
Edit this entry