jade has logged 23 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Why Did You Kill Me?

Why Did You Kill Me?

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Intruders

Intruders

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Game of Death

Game of Death

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Parting Gift

Parting Gift

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dating Amber

Dating Amber

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Seaspiracy

Seaspiracy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Magic Hour

Magic Hour

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Follower

The Follower

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
No One!

No One!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Love Notes

Love Notes

×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Death Story Called Girl

A Death Story Called Girl

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pokémon: Destiny Deoxys

Pokémon: Destiny Deoxys

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Rental

The Rental

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry