• Injustice

    ½

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Schumacher

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

    ★★

  • Candyman

    ★★½

  • The Grand Tour Presents: Lochdown

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

    ½

  • The Tomorrow War

    ½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★½

  • No Sudden Move

    ★★½

  • Luca

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★½

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★½

  • Baggio: The Divine Ponytail

    ½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Underground Railroad

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Justice Society: World War II

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ½

  • Raya and the Last Dragon

  • Attenborough's Life in Colour

    ★★★★

  • Cherry

  • Tom & Jerry

    ½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • The Little Things

  • WandaVision

    ★★★½

  • Batman: Soul of the Dragon

    ★★

  • The Méliès Mystery

    ★★★½

  • Death to 2020

    ½

  • The Grand Tour Presents: A Massive Hunt

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Education

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Gojira - Hellfest 2019

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • Secrets of the Saqqara Tomb

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

  • Soul

    ★★★

  • Scam 1992 - The Harshad Mehta Story

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★½

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½