• The King of Staten Island

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★½

  • The Half of It

    ★★½

  • Extraction

    ★★★

  • The Willoughbys

    ★★★½

  • Coffee & Kareem

    ★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Mulan

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • Spenser Confidential

    ★½

  • The Banker

    ★★★½

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Mogul Mowgli

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★★

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Charm City Kings

    ★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Relic

    ★★

  • Shirley

    ★★★

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • The Courier

    ★★½

  • Zola

    ★★★

  • Black Bear

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Worth

    ★★★

  • Time

    ★★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★

  • Cuties

    ★★½

  • Boys State

    ★★★½

  • Spree

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Noelle

    ★★★

  • Lady and the Tramp

    ★★★

  • Frozen II

    ★★

  • Klaus

    ★★★★

  • 21 Bridges

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • Our Ladies

    ★★★★

  • Make Up

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★½

  • Tall Girl

  • Guns Akimbo

    ★½

  • Saint Maud

    ★★★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Synchronic

    ★★★½

  • How to Build a Girl

    ★★