• Malignant

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Untold: Malice at the Palace

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Fatherhood

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • F9

    ★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Bad Trip

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★½

  • Chaos Walking

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • CODA

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • The Dig

    ★★★

  • News of the World

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Last Blockbuster

    ★★½

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★

  • Kevin Hart: Zero F**ks Given

    ★★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

  • Mank

    ★★½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Run

    ★★

  • Mangrove

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½