sawyer has logged 41 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
Edit this entry  
31
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Discovery

The Discovery

2017
×
★★½
Edit this entry  
29
Mona Lisa Smile

Mona Lisa Smile

2003
×
★★
Edit this entry  
28
Teenage Cocktail

Teenage Cocktail

2016
×
★★½
Edit this entry  
28
American Sniper

American Sniper

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Tallulah

Tallulah

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Little Sister

Little Sister

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★★
Edit this entry  
23
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★½
Edit this entry  
21
The Purge

The Purge

2013
×
Edit this entry  
21
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★
Edit this entry  
21
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★
Edit this entry  
17
Life

Life

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
To the Bone

To the Bone

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
All Cheerleaders Die

All Cheerleaders Die

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Edit this entry  
13
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
Edit this entry  
13
The Silenced

The Silenced

2015
×
★★★
Edit this entry  
12
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2017
×
Edit this entry  
11
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★½
Edit this entry  
10
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Chelsea Peretti: One of the Greats

Chelsea Peretti: One of the Greats

2014
×
Edit this entry  
08
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
You Get Me

You Get Me

2017
×
½
Edit this entry  
07
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Una

Una

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
Okja

Okja

2017
×
★★★
Edit this entry