Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Still Life in Lodz

Still Life in Lodz

2019
×
Edit this entry  
04
The Courier

The Courier

2020
×
Edit this entry  
04
Long Weekend

Long Weekend

2021
×
Edit this entry  
03
Boogie

Boogie

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
Edit this entry  
02
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Coming to America

Coming to America

1988
×
Edit this entry  
01
The Glass Room

The Glass Room

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
My Salinger Year

My Salinger Year

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
★★
Edit this entry  
25
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Stray

Stray

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
My Zoe

My Zoe

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Night of the Kings

Night of the Kings

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
My Darling Supermarket

My Darling Supermarket

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
17 Blocks

17 Blocks

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Days of the Bagnold Summer

Days of the Bagnold Summer

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Test Pattern

Test Pattern

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Silk Road

Silk Road

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Blithe Spirit

Blithe Spirit

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Flora & Ulysses

Flora & Ulysses

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
RUTH - Justice Ginsburg in her own Words

RUTH - Justice Ginsburg in her own Words

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Barb and Star Go to Vista Del Mar

Barb and Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Cherry

Cherry

2021
×
Edit this entry  
08
Leona

Leona

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Mauritanian

The Mauritanian

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★½
Edit this entry  
02
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Mayday

Mayday

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
All Light, Everywhere

All Light, Everywhere

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
First Date

First Date

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Eight for Silver

Eight for Silver

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Cusp

Cusp

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Wild Indian

Wild Indian

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Users

Users

2021
×
★★½
Edit this entry  
31
Together Together

Together Together

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Marvelous and the Black Hole

Marvelous and the Black Hole

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Cryptozoo

Cryptozoo

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Superior

Superior

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Mass

Mass

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Passing

Passing

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Street Gang: How We Got to Sesame Street

Street Gang: How We Got to Sesame Street

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry