scottstreet has logged 68 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Judy

Judy

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
Joker

Joker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Bodied

Bodied

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Light Between Oceans

The Light Between Oceans

2016
×
★★½
Edit this entry  
28
The Ides of March

The Ides of March

2011
×
★★½
Edit this entry  
28
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★
Edit this entry  
27
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★½
Edit this entry  
26
Good Omens

Good Omens

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Rover

The Rover

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
White as Milk, Red as Blood

White as Milk, Red as Blood

2013
×
★★★
Edit this entry  
23
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
★½
Edit this entry  
23
The Art of Racing in the Rain

The Art of Racing in the Rain

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Tell It to the Bees

Tell It to the Bees

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Helter Skelter

Helter Skelter

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★½
Edit this entry  
21
Wild Nights with Emily

Wild Nights with Emily

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Chris Rock: Tamborine

Chris Rock: Tamborine

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Undone

Undone

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
Iliza Shlesinger: War Paint

Iliza Shlesinger: War Paint

2013
×
★½
Edit this entry  
20
Walrus Yes: The Making of Tusk

Walrus Yes: The Making of Tusk

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
Read the review Edit this entry  
19
Neal Brennan: 3 Mics

Neal Brennan: 3 Mics

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★
Edit this entry  
18
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Criminal

Criminal

2016
×
★½
Edit this entry  
18
Invader ZIM: Enter the Florpus

Invader ZIM: Enter the Florpus

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Consequences of Feminism

The Consequences of Feminism

1906
×
★★★★
Edit this entry  
17
Tolkien

Tolkien

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
Battle at Big Rock

Battle at Big Rock

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Songs My Brothers Taught Me

Songs My Brothers Taught Me

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Satantango

Satantango

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Edit this entry