Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Incident at Oglala

Incident at Oglala

1992
×
★★★★
Edit this entry  
18
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
The Amusement Park

The Amusement Park

1975
×
★★★½
Edit this entry  
17
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Lucky

Lucky

2020
×
★★
Edit this entry  
15
Sator

Sator

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Hours and Times

The Hours and Times

1991
×
★★★★
Edit this entry  
13
Swoon

Swoon

1992
×
★★★½
Edit this entry  
12
Scream

Scream

2022
×
★★½
Edit this entry  
11
Belle

Belle

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
08
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★
Edit this entry  
07
I Still Know What You Did Last Summer

I Still Know What You Did Last Summer

1998
×
★½
Edit this entry  
07
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★½
Edit this entry  
02
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
A Hero

A Hero

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cure

Cure

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scotland, PA

Scotland, PA

2001
×
★★★
Edit this entry  
16
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Macbeth

Macbeth

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Listening to Kenny G

Listening to Kenny G

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★
Edit this entry  
27
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★½
Edit this entry  
24
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
King Richard

King Richard

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Edit this entry  
16
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★★
Edit this entry