• The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ½

  • 8-Bit Christmas

    ★★½

  • Hawkeye

    ★★★★★

  • Home Sweet Home Alone

    ½

  • Encanto

    ★★★★★

  • The Making of ROCKY VS. DRAGO by Sylvester Stallone

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★★

  • The Addams Family 2

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • Halloween Kills

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★★

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Nobody

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Tom & Jerry

    ★★★½

  • WandaVision

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • OPAL

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Fatman

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★★

  • The War with Grandpa

    ★★★★★

  • Tenet

  • Joker: Put on a Happy Face

  • Deathstroke: Knights & Dragons - The Movie

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Her Name

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Batman: Hush

    ½

  • Spider-Man: Far From Home

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

  • Venom

    ★★★★★

  • Batman: Gotham by Gaslight

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ½

  • The Greatest Showman

    ★★

  • Paddington 2

    ★★

  • Justice League

    ★½

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★★