ScratchAE has logged 26 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Joker: Put on a Happy Face

Joker: Put on a Happy Face

2020
×
Edit this entry  
29
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
Edit this entry  
29
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Venom

Venom

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Anger Management

Anger Management

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Batman

Batman

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
John Wick: Chapter 5

John Wick: Chapter 5

×
Read the review Edit this entry  
06
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rocky V

Rocky V

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry