screenqueens has logged 302 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Rogue

Rogue

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Kindred

Kindred

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The True Adventures of Wolfboy

The True Adventures of Wolfboy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
May the Devil Take You Too

May the Devil Take You Too

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Boys from County Hell

Boys from County Hell

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Martin Eden

Martin Eden

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Supernova

Supernova

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Radium Girls

Radium Girls

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Give or Take

Give or Take

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wildfire

Wildfire

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Little Fish

Little Fish

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Never Gonna Snow Again

Never Gonna Snow Again

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Limbo

Limbo

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rose: A Love Story

Rose: A Love Story

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Death Ranch

Death Ranch

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Reason I Jump

The Reason I Jump

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Herself

Herself

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Undine

Undine

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
French Exit

French Exit

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Stray

Stray

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
John Was Trying to Contact Aliens

John Was Trying to Contact Aliens

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
I Am Samuel

I Am Samuel

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Triggered

Triggered

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Unhealer

The Unhealer

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
They Reach

They Reach

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Beginning

Beginning

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Alone

Alone

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Woman Who Ran

The Woman Who Ran

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Secret Society of Second Born Royals

Secret Society of Second Born Royals

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Scare Me

Scare Me

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Blackbird

Blackbird

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Passion Simple

Passion Simple

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Monsoon

Monsoon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Monday

Monday

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Once Upon a River

Once Upon a River

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Eternal Beauty

Eternal Beauty

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry