screenqueens has logged 32 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Eternal Beauty

Eternal Beauty

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Preparations to be Together for an Unknown Period of Time

Preparations to be Together for an Unknown Period of Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Inez & Doug & Kira

Inez & Doug & Kira

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Nest

The Nest

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sno Babies

Sno Babies

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Mentor

The Mentor

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Calming

The Calming

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Holler

Holler

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Concrete Cowboy

Concrete Cowboy

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
All Roads to Pearla

All Roads to Pearla

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sophie Jones

Sophie Jones

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
I Am Woman

I Am Woman

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
A Mermaid in Paris

A Mermaid in Paris

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fried Barry

Fried Barry

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Summerland

Summerland

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Northwood Pie

Northwood Pie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
I Used to Go Here

I Used to Go Here

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Love & Debt

Love & Debt

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Minor Premise

Minor Premise

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Kriya

Kriya

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Ghost Waits

A Ghost Waits

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Kakegurui

Kakegurui

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry