Scumbalina has logged 22 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dinner for Schmucks

Dinner for Schmucks

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Carnage

Carnage

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Night Killer

Night Killer

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Giuseppe Makes a Movie

Giuseppe Makes a Movie

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Cannibal Hookers

Cannibal Hookers

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Sideways

Sideways

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Poisonous Roses

Poisonous Roses

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Skid Kid

The Skid Kid

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Echo in the Canyon

Echo in the Canyon

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mommie Dearest

Mommie Dearest

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
09
When Tomatoes Met Wagner

When Tomatoes Met Wagner

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Inhuman Kiss

Inhuman Kiss

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Closet Africa

Closet Africa

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Clifford

Clifford

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Clay Pigeons

Clay Pigeons

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
South Beach Academy

South Beach Academy

1996
×
Read the review Edit this entry  
01
Rock 'n' Roll High School Forever

Rock 'n' Roll High School Forever

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry