Seve has rated 19 films ★★★½ .

  • A Chorus Line

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The Love Witch

    ★★★½

  • To Live and Die in L.A.

    ★★★½

  • Mandy

    ★★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★½

  • Blow-Up

    ★★★½

  • Enemy

    ★★★½

  • Skyfall

    ★★★½

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

    ★★★½

  • No Country for Old Men

    ★★★½

  • The Dark Knight

    ★★★½

  • Up

    ★★★½

  • The Lobster

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½