Seve has rated 18 films ★★★★½ .

  • Predestination

    ★★★★½

  • The Exorcist

    ★★★★½

  • Pi

    ★★★★½

  • Being John Malkovich

    ★★★★½

  • Primer

    ★★★★½

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★½

  • Melancholia

    ★★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★½

  • Children of Men

    ★★★★½

  • Frances Ha

    ★★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★★★½

  • Sunset Boulevard

    ★★★★½

  • Taxi Driver

    ★★★★½

  • mother!

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½