• Soul

    ★★★★

  • Tickled

    ★★★★

  • The Neon Demon

    ★★★★

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★★

  • Let the Right One In

    ★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★★

  • High Life

    ★★★★

  • The Perfection

    ★★★★

  • Under the Skin

    ★★★★

  • Videodrome

    ★★★★

  • Holy Motors

    ★★★★

  • Collateral

    ★★★★

  • Eyes Wide Shut

    ★★★★

  • Synecdoche, New York

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★

  • Glengarry Glen Ross

    ★★★★

  • Dogtooth

    ★★★★

  • Before Sunset

    ★★★★