Sean has logged 25 entries for films during March 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dom Hemingway

Dom Hemingway

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Noah

Noah

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
I.O.U.S.A.

I.O.U.S.A.

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Koyaanisqatsi

Koyaanisqatsi

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pi

Pi

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Dinner Game

The Dinner Game

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Right Stuff

The Right Stuff

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Cool Hand Luke

Cool Hand Luke

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry