Sean has logged 71 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Speed

Speed

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Edit this entry  
31
Ashes of Time

Ashes of Time

1994
×
★★★
Edit this entry  
30
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Buck and the Preacher

Buck and the Preacher

1972
×
★★★★
Edit this entry  
29
Looking for Mr. Goodbar

Looking for Mr. Goodbar

1977
×
★★★
Edit this entry  
28
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Seaspiracy

Seaspiracy

2021
×
★★
Edit this entry  
28
The Last Blockbuster

The Last Blockbuster

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
As Tears Go By

As Tears Go By

1988
×
★★★½
Edit this entry  
27
TINA

TINA

2021
×
Edit this entry  
27
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Edit this entry  
26
Violation

Violation

2020
×
Edit this entry  
26
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
Edit this entry  
25
Godzilla

Godzilla

2014
×
Edit this entry  
25
Thief

Thief

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Devils

The Devils

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Ninth Configuration

The Ninth Configuration

1980
×
Edit this entry  
23
Q: Into the Storm

Q: Into the Storm

2021
×
Edit this entry  
21
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

2019
×
Edit this entry  
21
Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

2021
×
Edit this entry  
21
El Dorado

El Dorado

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Can't Get You Out of My Head

Can't Get You Out of My Head

2021
×
Read prior review Edit this entry  
20
Under the Volcano

Under the Volcano

2021
×
Edit this entry  
19
About Endlessness

About Endlessness

2019
×
Edit this entry  
19
Alone Together.

Alone Together.

2021
×
Edit this entry  
18
Jakob's Wife

Jakob's Wife

2021
×
Edit this entry  
18
Insidious

Insidious

2010
×
Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

2021
×
Edit this entry  
17
WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

2021
×
Edit this entry  
17
Justice League

Justice League

2017
×
Edit this entry  
16
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
Edit this entry  
16
Demi Lovato: Dancing with the Devil

Demi Lovato: Dancing with the Devil

2021
×
Edit this entry  
16
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
Read the review Edit this entry  
15
Tom Petty, Somewhere You Feel Free

Tom Petty, Somewhere You Feel Free

2021
×
Edit this entry  
14
Allen v. Farrow

Allen v. Farrow

2021
×
Edit this entry  
14
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
Read the review Edit this entry  
14
Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

2010
×
★★
Edit this entry  
13
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
300

300

2006
×
★★★
Edit this entry  
12
BaadAsssss Cinema

BaadAsssss Cinema

2002
×
Edit this entry  
12
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★★
Edit this entry  
10
Introducing, Selma Blair

Introducing, Selma Blair

2021
×
Edit this entry  
09
Quo vadis, Aida?

Quo vadis, Aida?

2020
×
Edit this entry  
09
Richard Pryor: Live in Concert

Richard Pryor: Live in Concert

1979
×
Edit this entry  
09
Kid Candidate

Kid Candidate

2021
×
Edit this entry