Sean has logged 76 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Unknown Known

The Unknown Known

2013
×
★★★★
Edit this entry  
30
Bound

Bound

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Quick Change

Quick Change

1990
×
★★★
Edit this entry  
29
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★
Edit this entry  
29
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Dont Look Back

Dont Look Back

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Metallica: This Monster Lives

Metallica: This Monster Lives

2014
×
★★½
Edit this entry  
28
Metallica: Some Kind of Monster

Metallica: Some Kind of Monster

2004
×
½
Edit this entry  
27
Beckett

Beckett

2021
×
Edit this entry  
27
Electric Boogaloo: The Wild, Untold Story of Cannon Films

Electric Boogaloo: The Wild, Untold Story of Cannon Films

2014
×
★★★½
Edit this entry  
27
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Titanic

Titanic

1997
×
Read the review Edit this entry  
27
The Asphalt Jungle

The Asphalt Jungle

1950
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Savaged

Savaged

2013
×
Edit this entry  
26
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Decline of Western Civilization Part II: The Metal Years

The Decline of Western Civilization Part II: The Metal Years

1988
×
Edit this entry  
26
The Decline of Western Civilization

The Decline of Western Civilization

1981
×
Edit this entry  
26
The Ice Road

The Ice Road

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Red Dawn

Red Dawn

1984
×
Edit this entry  
25
Demonic

Demonic

2021
×
Edit this entry  
23
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
Edit this entry  
23
De Palma

De Palma

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Blow Out

Blow Out

1981
×
Edit this entry  
21
Hi, Mom!

Hi, Mom!

1970
×
Edit this entry  
21
Moonraker

Moonraker

1979
×
Edit this entry  
20
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
Edit this entry  
20
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
Edit this entry  
20
Rollerball

Rollerball

1975
×
Edit this entry  
19
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
Edit this entry  
19
Corman's World

Corman's World

2011
×
Read the review Edit this entry  
19
The Day of the Locust

The Day of the Locust

1975
×
Edit this entry  
19
Hester Street

Hester Street

1975
×
Edit this entry  
19
Let's Do It Again

Let's Do It Again

1975
×
Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
Edit this entry  
18
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
Edit this entry  
18
Shivers

Shivers

1975
×
Edit this entry  
18
The Eiger Sanction

The Eiger Sanction

1975
×
Edit this entry  
17
The Man Who Would Be King

The Man Who Would Be King

1975
×
Edit this entry  
16
Black Widow

Black Widow

2021
×
Edit this entry  
16
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
Edit this entry  
15
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
Edit this entry  
14
A Glitch in the Matrix

A Glitch in the Matrix

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Great Waldo Pepper

The Great Waldo Pepper

1975
×
Edit this entry  
14
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
Farewell, My Lovely

Farewell, My Lovely

1975
×
Edit this entry  
13
The Killer Elite

The Killer Elite

1975
×
Edit this entry  
12
Sheba, Baby

Sheba, Baby

1975
×
Read the review Edit this entry  
12
Race With the Devil

Race With the Devil

1975
×
Edit this entry  
12
Smile

Smile

1975
×
Edit this entry