Sean has logged 104 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
16
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Edit this entry  
14
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
First Man

First Man

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Venom

Venom

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Predator

The Predator

2018
×
★½
Edit this entry  
02
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Like Father

Like Father

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★½
Edit this entry