seanoconnz has logged 49 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Local Hero

Local Hero

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Naked Gun 33⅓: The Final Insult

Naked Gun 33⅓: The Final Insult

1994
×
★★★
Edit this entry  
29
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Sandlot

The Sandlot

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Atlantic City

Atlantic City

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Shock Corridor

Shock Corridor

1963
×
★★★★
Edit this entry  
24
Red Dawn

Red Dawn

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Swimmer

The Swimmer

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Emma.

Emma.

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Beyond the Mat

Beyond the Mat

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Son of Rambow

Son of Rambow

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kingpin

Kingpin

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Frozen II

Frozen II

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Pick It Up!: Ska in the '90s

Pick It Up!: Ska in the '90s

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Rugrats Movie

The Rugrats Movie

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
California Split

California Split

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Targets

Targets

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★
Edit this entry  
11
Safe

Safe

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Tootsie

Tootsie

1982
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Karate Kid

The Karate Kid

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Patty Hearst

Patty Hearst

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hook

Hook

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Hardcore

Hardcore

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Swimming with Sharks

Swimming with Sharks

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Cactus Flower

Cactus Flower

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Out-of-Towners

The Out-of-Towners

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry