• The House

    ★★★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★★

  • The King's Man

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Rumble

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Sing 2

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Finch

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Robin Robin

    ★★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • Vivo

    ★★★½

  • Demonic

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Belle

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★★½

  • The Forever Purge

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Infinite

    ★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Plan B

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • F9

    ★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½