sebaspeimbert has logged 53 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Last Vegas

Last Vegas

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Invader ZIM: Enter the Florpus

Invader ZIM: Enter the Florpus

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rocko's Modern Life: Static Cling

Rocko's Modern Life: Static Cling

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Read the review Edit this entry  
15
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Justice League

Justice League

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
Read the review Edit this entry  
14
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
Read the review Edit this entry  
14
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Air Strike

Air Strike

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Vice

Vice

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Peppermint

Peppermint

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Second Act

Second Act

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry